9kwi

Zajmująca południowy region Hiszpanii Andaluzja to druga pod względem powierzchni autonomiczna wspólnota w tym kraju. Gorące plaże, ciepłe morze, góry i tętniące życiem nadmorskie miasta to powody, które rok w rok przyciągając rzesze turystów. Jednak wyjazd do Andaluzji to nie tylko plażowanie i wypoczynek, lecz także spora ilość historycznych miejsce do zwiedzenia. W niniejszym artykule poznacie najważniejsze miejsce w Andaluzji.

Historia Andaluzji

Andaluzję określić można jako tygiel kulturowy. Obecnie mieszka tam duża ilość imigrantów z Afryki oraz Ameryki Południowej, co idealnie wpisuje się w historię Półwyspu Iberyjskiego. Region ten od setek lat był pod silnym wpływem rozmaitych kultur: od Kartagińczyków po Berberów, a architektura i klimat miast jest schedą po ludności arabskiej, która panowała nad Andaluzją przeszło 800 lat.

W związku z tym historię Andaluzji poznać można najlepiej poprzez zwiedzanie najważniejszych punktów tego obszaru Hiszpanii. 

Andaluzja. Co zobaczyć?

  • Kordoba

Historia tego miejsca łączy wpływy arabskie, żydowskie i kastylijskie. Wąskie uliczki wypełnione przez białe domki i słynny meczet Mezquita, na który składa się ponad 800 kolumn o zapierającym dech w piersiach wyglądzie. Meczet ten poprzez umieszczenie w nim tabernakulum i pozłacanych organów przerobiony został na świątynię chrześcijańską. Jednak na całe szczęście pierwotny klimat jest tam cały czas odczuwalny. Obiekt ten znalazł się w odcinkach serialu Gry o Tron, dlatego dla fanów tej produkcji odwiedzenie go jest obowiązkowym punktem wycieczki do regionu Andaluzja.

  • Ronda

Jest to miasto znajdujące się na dwóch wielkich skałach, które przecina wąwóz El Tajo. Nietuzinkową malowniczość temu miejscu dodaje łączący jedną część Rondy z drugą most Puente Nuevo. To właśnie dla jego widoku nie sposób nie odwiedzić tego miasta podczas pobytu w Andaluzji. W części muzułmańskiej Rondy zobaczyć można też rezydencję mauretańskiego króla Palacio de Mondragon oraz jego dom Casa del Rey Moro. Natomiast w dzielnicy chrześcijańskiej warty uwagi jest kościół gotycki Iglesia de Santa Maria la Mayor, który wyróżnia się rzucającą się w oczy wysoką wieżą z dzwonnicą.

  • Sewilla

Miasto to nazywane stolicą w regionie Andaluzja to kolejne miejsce, które podbije Wasze serca. Będąc tam, koniecznie musicie zobaczyć Pałac królewski Alcazar, który dodatkowo ozdabiają przepiękne ogrody. Na podziwianiu go można spędzić cały dzień, a ciekawość turystów podbija fakt, że kręcono w nim film Gwiezdne Wojny.

Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top