7paź

Powiadomienia na telefonie nie dają Wam wytchnienia? Odruch sięgania po telefon i sprawdzania wiadomości czy nowych postów to zmora naszych czasów W odpowiedzi na narastający problem ze skupieniem się powstały liczne aplikacje mobilne wspierające naukę. Jesteście ciekawi co rynek ma do zaoferowania?

Aplikacje mobilne wspierające naukę – przykłady

Instagram, Facebook, Tik Tok to tzw. niesforni rozpraszacze. Czy możliwe jest, aby okiełznać ich zaburzający koncentracje wpływ?

Na szczęście tak! Powstały do tego specjalne aplikacje mobilne wspierające naukę, które pozwolą Wam zwiększyć jej efektywność. Przyjrzyjmy się zatem, jakie mamy opcje.

  • Forest

Forest to niekwestionowany lider na rynku, który usprawni naukę języka w sposób, o jakim nawet nie marzyliście. Działa w ten sposób, że blokuje strony internetowe oraz rozmaite aplikacje w telefonie przez określony przez was czas. To jednak nie wszystko!

Aplikacja ta z jednej strony uniemożliwia sprawdzanie telefonu, a z drugiej nagradza nas za brak prób zaglądania w niego. Twórcy Forest wprowadzili opcję sadzenie drzewka, które rośnie o tyle, o ile nie sięgamy po nasz telefon. Każda próba sprawdzenia, chociażby godziny uśmierca nasze drzewko albo drzewka.

Co więcej, zbieramy monety i jak dojdziemy do 2500 tygodniowo, to nasze wirtualne drzewko zostanie zasadzone na prawdę. Czy nie jest to wystarczająco szlachetny powód, aby porzucić telefon na czas nauki?

Aplikację tę można pobrać za darmo w przypadku systemu Android, natomiast w App Store jej cena wynosi 18,99 złotych.

  • Brain Focus

Aplikacja ta wykorzystuje metodę o udowodnionej naukowo skuteczności, tj. technikę Pomodoro. Zasadza się ona na interwałach czasowych – 25 minut nauki i 5 minut przerwy. Aplikacja ta to, innymi słowy, czasomierz, który w regulujecie i ustalacie, jak długo chcecie się uczyć i odpoczywać. Oczywiście, że możecie stosować do tego zwykły stoper, ale umysł lubi estetycznie wyglądające aplikacje i sam fakt korzystania z niej wpływa na wzrost chęci i motywacji do nauki.

Brain Focus jest dostępny za darmo zarówno w App Store, jak i Sklepie Play.

Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top