11sty

Lubicie czytać i jednocześnie interesuje was podróżowanie? W takiej sytuacji warto poszerzyć swoje czytelnicze horyzonty i poszukać książek autorów lub autorek z krajów, których kultura was interesuje. Na pierwszy ogień najlepiej sięgnąć po lektury sprawdzone i cieszące się popularnością. Dlatego w dzisiejszym wpisie poznacie arcydzieła literatury hiszpańskiej. 

Książki hiszpańskich autorów

„Don Kichot” Miguel de Cervantesa

Światowym rozgłosem bez wątpienia cieszy się, reprezentująca arcydzieła literatury hiszpańskiej, książka o przygodach Don Kichota.

O czym?

Powieść ta opowiada o przygodach szlachcica z La Manchy, który rusza w świat motywowany rycerską misją pomagania ludziom. Don Kichota wiedziony obłędem wyprawił się na potyczkę z wiatrakami, które wziął za olbrzymy czy zabił owce, ponieważ myślał, że są to bandyci. W jego niefortunnych wyprawach towarzyszy mu wierny giermek Sancho Pansa, który nieudolnie broni swojego pana przed przeciwnościami losu.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

  • ponieważ łączy humor z tragedią parodiując społeczeństwo z czasów rycerskich
  • ze względu na ponadczasowy wymiar książki. Autor wynosi na piedestał wolność do sposobu życia, w której upatruje największą wartość. Można powiedzieć, że przesłanie książki wpisuje się w obecne czasy i dlatego wiele osób może odnaleźć w nim coś dla siebie.

„Cień wiatru” Carlos Ruiz Zafón

To współczesny światowy bestseller hiszpańskiego autora, który przetłumaczony został na ponad 30 języków. Jest to książka (wpisująca się w arcydzieła literatury hiszpańskiej!), którą obowiązkowo trzeba znać i czytać. A dlaczego? Sprawdźcie argumenty poniżej.

O czym?

Cień wiatru” to powieść o młodzieńcu poszukującym informacji o zapomnianym autorze, którego książka znalazła się w jego posiadaniu. Jednak historia ta stanowi jedynie pretekst do przedstawienia ludzkich zachowań i zarysowania obrazu Hiszpanii z czasów wojny domowej.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

  • styl autora potrafi przenieść czytelnika do powojennej Barcelony, czyli Hiszpanii za czasów dyktatury Franco
  • ponieważ przedstawia historię zawikłaną i pełną tajemnic, od której trudno jest się oderwać
  • jest to istna gratka dla bibliofili, gdyż podejmuje temat wpływu książki na życie

Dwie opisane powyżej książki to bezkonkurencyjne arcydzieła literatury hiszpańskiej, które nie tylko przyniosą Wam dużo przyjemności z czytania, lecz także pozwolą zanurzyć się w Hiszpańskiej przeszłości. 

Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top