13sty

Powody, dla których warto uczyć się hiszpańskiego 

Niemiecki, francuski, a może hiszpański? Zastanawiacie się, który język wybrać? Wszystko zależy od Waszych planów i zainteresowań. W dzisiejszym artykule spróbuję przekonać Was jednak do nauki tego ostatniego, nie umniejszając oczywiście zaletom znajomości tych pozostałych. Jeżeli jesteście ciekawi, dlaczego warto uczyć się hiszpańskiego i czy jest on przydatny w życiu, to zapraszam do lektury.

Dlaczego warto uczyć się hiszpańskiego?

Hiszpański jest oficjalnym językiem w ponad 20 krajach i włada nim prawie 400 milionów ludzi, co nadaje mu status 3 najpopularniejszego języka na świecie. Ta popularność sprawia, że naprawdę warto uczyć się hiszpańskiego.

  • Praca

Poszukiwanie pracy nie należy do zadań łatwych, o jedno miejsce często biją się setki osób. To właśnie znajomość języka stanowi dodatkowy atut, który wyróżni Was wśród innych kandydatów. Nie wspominając już o tym, że otwiera ścieżki kariery w większej ilości miejsc.

  • Studia

Hiszpania uchodzi za najpopularniejszą destynację na wymiany językowe typu Erasmus dla studentów. Jadąc na taki wyjazd, trzeba już być wstępnie obytym z językiem, aby móc go potem doskonalić w praktyce. Właśnie dlatego warto uczyć się hiszpańskiego, aby móc w pełni korzystać z uroków życia w tym kraju. Ponadto wymiana studencka zapewni wam doskonały wpis do CV, który nie będzie obojętny w oczach pracodawców.

  • Podróże

Nikogo nie powinien dziwić ten punkt. Nauka każdego języka otwiera wiele możliwości w sferze podróżniczej. Ucząc się hiszpańskiego, będziecie mogli poznać od podszewki kraje Ameryki Łacińskiej. Od podszewki, czyli jak? Rozmawiając z ludźmi w nich mieszkającymi, ponieważ to oni opowiedzą Wam najlepiej, jak się tam żyje. Dlatego jeśli lubicie podróżować i jesteście ciekawi innych kultur, to język hiszpański jest naprawdę przydatny.

  • Kultura

Literatura, kino, sztuka – wszystkie te dziedziny nasycone są bogatym dorobkiem krajów hiszpańskojęzycznych. A czy dzieła kultury nie są najbardziej wartościowe kiedy możemy obcować z nimi w oryginale? Nie zapominajmy też o muzyce hiszpańskojęzycznej, która staje się coraz bardziej popularna w Europie. Muzyka gwiazd takich jak Enrique Iglesias, Shakira czy Chanel będzie już nie tylko przyjemna dla ucha, lecz także zrozumiała.

Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top