31mar

Słońce świecące niemal cały rok, pełne wrażeń nocne życie i otwartość mieszkańców to powody, które rok w roku przyciągają rzeszę zagranicznych studentów do Hiszpanii. Jeżeli chcecie podszkolić znajomość języka hiszpańskiego i jednocześnie przeżyć niezapomniane chwile, to wymiana studencka powinna Was zainteresować. W niniejszym artykule dowiecie się, czym jest Erasmus w Hiszpanii i poznacie odpowiedź na pytanie, czy warto na niego jechać.

Wymiana studencka Erasmus+. Co to?

Jest to program wymiany międzynarodowej, w ramach której studenci (ale także kadra akademicka) mają szansę studiować na uczelni w innych krajach UE przez okres od 3 do 12 miesięcy. Wyjazd na wymianę możliwy jest zarówno na studiach licencjackich, jak i magisterskich czy inżynierskich. Podczas pobytu za granicą otrzymujecie comiesięczne stypendium w wysokości 450-550 euro w zależności od kraju, w którym studiujecie.

Jeśli chodzi o program zajęć, to bardzo ważne jest, aby dopasować jak najwięcej przedmiotów zdawanych za granicą do planu zajęć na polskiej uczelni. Trzeba się liczyć z tym, że zawsze występują różnice programowe. Oznacza to, że po powrocie na rodzimą uczelnię, będzie zobowiązani nadrobić egzaminy z wymaganych do ukończenia studiów przedmiotów.

Z reguły nie jest trudno dostać się na wymianę studencką Erasmus+. Informacje o terminach zgłoszeń i wymaganych dokumentach znajdziecie na stronie Erasmus+ oraz w dziekanacie na swojej uczelni. Ważne, żeby indywidualnie sprawdzić te wytyczne, ponieważ mogą się one różnić w zależności od uniwersytetu.

Erasmus w Hiszpanii

Polacy kuszeni przez śródziemnomorski styl życia z radością wybierają się na wymianę Erasmus+ do hiszpańskich miast. Dlatego można powiedzieć, że Hiszpania jest krajem nieprzerwanie cieszącym się popularnością.

Wiele osób uczących się języka hiszpańskiego wyjeżdżając, chce sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Jeżeli obawiacie się, że w pochłonie Was wir wrażeń i nie znajdziecie czasu na naukę języka, to nic bardziej mylnego. Zajęcia w Hiszpanii praktycznie zawsze prowadzone są wyłącznie w języku hiszpańskim, więc siłą rzeczy jego nauka będzie nieunikniona.

Erasmus w Hiszpanii. Czy warto?

Jeśli chodzi o powody, dla których studenci decydują się na wyjazd, to nauka języka hiszpańskiego stanowi jedynie jedną z wielu korzyści. Wymiana studencka wiążę się także z:

  • podróżowaniem, zwiedzaniem kraju (studenci Erasmus+ mają zniżki na samoloty i autobusy),
  • poznawaniem nowej kultury,
  • poznawaniem ludzi z różnych krajów i zawiązaniem międzykulturowych przyjaźni.
  • Ponadto zapewnia wartościowy wpis do CV, dzięki czemu wyróżnicie się na rynku pracy.
Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top