22lut

Czerpania przyjemności z uczenia się wpływa na zapamiętywanie. Dlatego oglądanie filmów to doskonały sposób na naukę języka hiszpańskiego. W dzisiejszym, drugim artykule z tej serii, poznacie filmy, które pomogą w nauce języka hiszpańskiego. Przedstawione propozycje są dostosowane do poziomu znajomości języka.

Filmy które, pomogą w nauce języka hiszpańskiego – propozycje

Nie ulega wątpliwości, że większość filmów w języku hiszpańskim w pewnym stopniu będzie służyła Waszej edukacji. Możecie oglądać je z napisami polskimi i osłuchiwać się z językiem albo włączyć napisy hiszpańskie, albo w ogóle z nich zrezygnować. Wszystko zależy od Waszego poziomu, ale na pewno z każdej opcji odnieść korzyść. Jednak są też takie filmy, w których skomplikowane słownictwo i niewyraźna wymowa aktorów może przytłoczyć na początkowym etapie nauki języka.

Poniżej możecie zobaczyć dostosowane do poziomu filmy, które pomogą w nauce języka hiszpańskiego.

  • Tylko Ciebie chcę (Tengo ganas de ti) – na początek przygody z nauką hiszpańskiego

Ten hiszpański film to nic innego jak druga część przygód zbuntowanego motocyklisty z Tres metros sobre el cielo. Bohater wraca do Barcelony, w której poznał swoją pierwszą miłość i następnie przeżył sercowy zawód. Jest to klasyczna młodzieżowa drama, opierająca się na fabularnych kliszach i korzystająca ze stosunkowo prostego języka. Dlatego z łatwością odnajdą się w niej początkujący językowi adepci.

  • Perfectos desconocidos – dla średniozaawansowanych śmiałków

Jest to hiszpańska komedia i zarazem kolejna odsłona włoskiego hitu filmowego o tym samym tytule.

Najbliżsi znajomi spotykają się na wspólną kolację i w ramach zabawy decydują się na odczytywanie przychodzących do nich tego wieczoru wiadomości SMS oraz odbierania telefonów na głośniku. Jak można się domyślić, rozrywka ta przechodzi od początkowej komedii do gorzkiego dramatu. Film ten rozgrywa się w jednym pomieszczeniu i opiera się na rozmowach przy stole, dlatego stanowi doskonały sposób na podniesienie Waszych umiejętności konwersacyjnych.

  • Dzikie historie – film dla językowej wygi

Jest to argentyński film z gatunku czarnej komedii, który nominowany został do Oscara. Nie przedstawia jednej fabularne opowieści, lecz bierze na tapet 6 osobnych historii, które prowadzą do tego samego finału. Wszyscy bohaterowie w pewnym momencie przeżywają załamanie nerwowe. Jest to doskonałe kino, w którym każdy jak w krzywym zwierciadle odnajdzie cząstkę siebie. Dynamiczna fabuła w połączeniu z argentyńskim hiszpańskim sprawiają, że jest to propozycja dla zaawansowanych językowo osób.

Poznaliście już kolejne filmy, które pomogą w nauce języka hiszpańskiego. Teraz pozostaje wam włączyć telewizor lub komputer i oddać się przyjemności oglądania.

Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top