31lip

Imponujące pomysły i odważne realizacje sprawiły, że hiszpańscy projektanci zawojowali światem mody. Jednocześnie Hiszpania to kraj, który wiedzie prym w zakresie mody masowej, bo to właśnie stamtąd pochodzi założyciel słynnej grupy Inditex. W dzisiejszym artykule poznacie znane marki nie tylko ubrań o statusie high fashion, lecz także odzieży fast fashion. Czym wyróżniają się te dwa podejścia do mody i dlaczego hiszpańscy projektanci mody są tak znani? Zapraszamy do lektury.

Znane hiszpańskie marki z ubraniami fast fashion

Hiszpania to kraj, z którego pochodzą znani na całym świecie projektanci mody luksusowej. Jednak zanim przejdziemy do przybliżenia największych modowych sylwetek, to warto podkreślić, że hiszpańskie sieciówki odzieżowe również nie schodzą ze sceny.

Amancio Ortega założył grupę Inditex, która obejmuje marki takie jak Zara i Pull&Bear. To między innymi on właśnie odpowiedzialny jest za stworzenie imperium fast fashion, czyli mody masowej, która błyskawicznie reaguje na nowe trendy. Kto z Was nie ma w swojej szafie przynajmniej jednego ubrania z tych firm?

Marki te popularne są na całym świecie, a ich renoma idzie w parze z ogromnym zyskiem finansowy. Wszystko to sprawiło, że Amancio Ortega jest obecnie jednym z najbogatszych ludzi na świecie

Znani hiszpańscy projektanci mody

A co w takim razie można powiedzieć o branży high fashion, czyli modzie luksusowej?

Bez wątpienia największą ikoną hiszpańskiej mody jest Cristóbal Balenciaga. Pierwsze swoje butiki założył w Barcelonie i Madrycie w latach 20 ubiegłego wieku. Jednak ze względu na wojnę domową w Hiszpanii został zmuszony do przeniesienia swojej twórczości do europejskiej kolebki kultury, czyli Paryża. W Paryżu jego ubrania również szybko podbiły tamtejsze salony. Obecnie, mówiąc o znakach rozpoznawczych luksusowego domu mody Balenciaga, nie sposób nie wspomnieć o spódnicach-bombkach czy płaszczach o kształcie ogromnego balona. Wizytówkę Balenciagi stanowią także buty, które swoim wyglądem przypominają obuwie dla lekkoatletów. Połączenie nowoczesnych akcentów z awangardowymi rozwiązaniami – tymi słowami można określić to, czym wyróżnia się ta marka.

W następnym artykule z serii: znani hiszpańscy projektanci mody poznacie kolejne ikony high fashion, a także przykłady rentownych sieciówek, których ubrania noszą miliony. 

Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top