14paź

Pytanie, na które odpowiedź dla wielu z Was będzie oczywista. Założę się, że bez wysiłku wyliczycie rozmaite korzyści z nauki języków: od możliwości dogadania się za granicą po większe szanse na lepszą pracę. Dlatego w dzisiejszym artykule skupimy się na zaletach nieco mniej zauważalnych gołym okiem, takich, które zaowocują wyższą jakością życia. Dowiedzmy się zatem, jakie korzyści wypływają z nauki języków.

Jak działa Twój mózg, kiedy uczysz się języka?

W naszym mózgu znajduje się ok. 100 miliardów neuronów, które wchodzą ze sobą w połączenia synaptyczne. Tak w naukowym języku można zdefiniować pamięć. Z wiekiem zdolność ta się ulega degradacji na skutek zmniejszania się ilości neuronów i połączeń między nimi.

Na szczęście jesteśmy w stanie coś z tym zrobić!

Jak powiedział dr Max Cynder „neurony, które są razem pobudzane, łączą się ze sobą”. Właśnie ucząc się języków, czyli zapamiętując nowe słówka, ich wymowę czy gramatykę stymulujemy:

  • nie tylko neurogenezę (tworzenie się nowych neuronów), 
  • lecz także tworzenie się nowych połączeń synaptycznych, co wdzięcznie określane jest plastycznością mózgu.

Jak się uczyć, żeby mózg to lubił?

Wkuwanie na pamięć długich list ze słowami jest nie tylko mozolne, lecz także jest to po prostu naukowy strzał w kolano. Mózg lubi bodźce i ruch. Dlatego, żeby odnieść korzyści z nauki języków, wybieraj kursy, które uwzględniają różnego rodzaju ćwiczenia. Dzięki temu zarówno ty, jak i Twój mózg nie będą się nudzić. Pamiętaj, żeby przeplatać naukę aktywnością ruchową, bo jedynie wzmocniony układ krwionośny zapewnia rześkość myślenia i wysoką koncentrację.

Wiecie już, co dzieje się z Waszym mózgiem podczas nauki i jak robić to prawidłowo. Dlatego teraz, żeby podsumować ten wątek. odpowiemy sobie na postawione w tytule artykułu pytanie: jakie korzyści wypływają z nauki języków.

Jakie korzyści wypływają z nauki języków:

  1. Poprawa koncentracji.
  2. Opóźniony proces starzenia się mózgu i zapobieganie chorobie Alzheimera.
  3. Poprawa pamięci. 
  4. Nauka pomaga w podejmowaniu decyzji, ponieważ dobra znajomość drugiego języka zwiększa zdolność do wychwytywania szczegółów.
  5. Rozwój wyobraźni.

Dlatego trenujcie swoje mózgi, ucząc się języków w sposób atrakcyjny i zróżnicowany. Niech długowieczność będzie Waszą motywacją.

Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top