14lut

Z pewnością wiecie, kim są Pablo Escobar czy Shakira. Te znane osoby pochodzą z Kolumbii, czyli kraju pachnącego pyszną kawą i obfitującego w zapierające dech w piersiach miejsca. Historia tego regionu świata skrywa wiele tajemnic, dlatego w dzisiejszym artykule zabieramy was na wycieczkę po państwie o nazwie Kolumbia.

Ciekawostki o Kolumbii

  1. Nazwa Kolumbia

Powstała w wyniku kolonizacji obu Ameryk przez Krzysztofa Kolumba. Warto pamiętać jednak, że rdzenni mieszkańcy zamieszkiwali te tereny przez ok. 13 000 lat przed najazdem konkwistadorów.

  1. Jest to drugi (zaraz po Brazylii) najbardziej zróżnicowany pod względem flory i fauny kraj na świecie. 

Kolumbia znajduje się w kilku strefach klimatycznych, czemu zawdzięcza swój nietuzinkowy krajobraz. Posiada rozciągające się na ponad 1000 km plaże, wysokie góry, pustynie, wulkany i część amazońskiej dżungli. Pod względem natury jest w czym wybierać.

  1. Kolumbijska kawa cieszy się renomą. 

Kraj ten jest trzecim, po Brazylii i Wietnamie, największym eksporterem ziaren kawy na świecie. Większość zbiorów pochodzi w okolicy nazywanej „Trójkąt Kawy” (Triángulo del Café). Region ten wyróżnia się tradycyjnym podejściem do uprawy. Ze względu na ten zrównoważony i niezwykle wymagający sposób w 2011 krajobraz ten został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

  1. Legendarna kraina El Dorado. 

To właśnie rdzenni mieszkańcy Kolumbii przyczynili się do powstania legendy o mieście kipiącym złotem, którego hiszpańscy konkwistadorzy bezskutecznie poszukiwali.

Wycieczki. Kolumbia

Zastanawiacie się co warto zrobić w Kolumbii? Sprawdźcie poniższe propozycje: 

  1. Carnaval de Negros y Blancos

Na początku stycznia poleca się wybrać na Carnaval de Negros y Blancos. Jest to wydarzenie organizowane z tak wielkim rozmachem i szacunkiem do tradycji, że zostało wpisane na listę UNESCO.

  1. Caño Cristales

Czyli rzeka „Pięciu Kolorów” onieśmiela swoimi zmieniającymi kolor właściwościami. Swój wygląd zawdzięcza glonom, które pomiędzy sezonem deszczowym a suchym zaczynają kwitnąć, rozpościerając swój magiczny urok.

  1. Medellín

Swego czasu miejsce to było mekką dla karteli narkotykowych. To właśnie z tego miasta pochodzi znany wszystkim (za sprawą serialu Narcos) Pablo Escobar. Niechlubna sława tego miejsca przyciąga wielu turystów, którzy chcą doświadczyć roztaczającego się w Medellin klimatu.

Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top