5gru

Na przestrzeni ostatnich lat powstało bardzo dużo bajek, które stanowią świetną rozrywkę nie tylko dla dzieci, lecz także dla starszych odbiorców. Za pomocą tych animacji bardzo często możemy poznać kulturę i zwyczaje rozmaitych regionów na świecie. Dlatego stanowią one świetne źródło informacji o charakterze edukacyjno-rozrywkowy. W dzisiejszym artykule będziecie mieli szansę zobaczyć, jak obrazowana jest kultura krajów hiszpańskojęzycznych w filmach animowanych.

Kultura krajów hiszpańskojęzycznych – propozycje filmów:

1. Coco i Święto Zmarłych w Meksyku

Coco to film animowany wyprodukowany przez Disney Pixar, który cieszy się dużą popularnością. Historia opowiada o młodym chłopcu pochodzącym z meksykańskiej wioski. Marzy on o zostaniu wielkim artystą na wzór zmarłego przedwcześnie fikcyjnego muzyka de la Cruza. Niespodziewany splot wydarzeń przenosi młodzieńca do świata zmarłych. Właśnie tam widzowie mają szansę zaczerpnąć wiedzy o wierzeniach i kulturze Meksykanów. W filmie tym w nietuzinkowy sposób podjęto się próby zobrazowania współistnienia świata żywych i umarłych, o którym więcej możecie poczytać w tym wpisie.

2. Nasze magiczne Encanto i Kolumbia

Nasze magiczne Encanto to film animowany, który opowiada o niezwykłej rodzinie z Kolumbii, mieszkającej w górach. W tej historii magia spotyka się z realizmem i problemami dnia codziennego, a widzowie mogą zachwycić się urokliwą i tętniącą życiem górską wioską. Jest to najnowsza produkcja Disneya, którą od niedawna oglądać można na ekranach kin. Dlatego warto wybrać się na ten seans, aby poznać tradycje Kolumbii w kolorowym i animowanym wydaniu.

3. Ferdinand i hiszpańska corrida

Bajka ta opowiada o młodym byczku o imieniu Ferdinand żyjącym pośród innych byków trenowanych do walk na arenie. Niespodziewanie on również zostaje zwerbowany do tych walk. Jednak Ferdinand jest pacyfistą i sprzeciwia się tej tradycji. Film ten niesie ważne przesłanie na temat hiszpańskiej corridy i wynikających z niej konsekwencji na płaszczyźnie społecznej. W związku z czym poddaje w wątpliwość sensowność kultywowania niektórych elementów spuścizny kulturowej.

Czujecie się zainteresowani kulturą krajów hiszpańskojęzycznych w filmach animowanych? Naprawdę warto zorganizować sobie seans z bajkami, które bez wątpienia pozwalają poznać różnorodność świata, w tym krajów hiszpańskojęzycznych. Udanego seansu!

Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top