14mar

W ostatnich latach powstaje coraz więcej seriali hiszpańskojęzycznych. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich osób uczących się tego języka, ponieważ pozwalają one na sprawniejsze przyswajanie słownictwa i gramatycznych konstrukcji. W dzisiejszym artykule poznacie młodzieżowe seriale do nauki hiszpańskiego, które będą pomocne w waszej edukacji.

Dlaczego młodzieżowe seriale do nauki hiszpańskiego ?

Seriale młodzieżowe zasadzają się najczęściej na prostych rozwiązaniach fabularnych. Problemy poruszane w takich produkcjach dotyczą najczęściej pierwszej miłości, nauki na egzaminy czy buntu przeciwko rodzicom, czy systemowi. Dlatego ze względu na te uniwersalne tematy bardzo łatwo jest się odnaleźć w prowadzonej narracji.

Ponadto język, którym posługują się bohaterowie, jest z reguły prosty, wolny od specjalistycznego słownictwa spotykanego np. w serialach prawniczych czy medycznych. W związku z tym sprawdzi się idealnie dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Jedynym problemem mogą być zwroty slangowe, jednak na tle wcześniej wspomnianych zalet takich produkcji nie będą one aż tak rażące.

Hiszpańskie seriale młodzieżowe to przede wszystkim doskonałe uzupełnienie klasycznej edukacji.

Seriale do nauki hiszpańskiego – propozycje

W takim razie co warto oglądać? Poniżej pokrótce opisana została fabuła serialowych propozycji. Wszystkie wymienione młodzieżowe seriale do nauki hiszpańskiego możecie oglądać na popularnych platformach streamingowych.

  • El Internado: Las Cumbres

Szkoła z internatem znajdująca się na wzgórzu, która kryje niejedną tajemnicę. Uczniowie, którzy tam trafiają, poddani zostają resocjalizacji. Jednak zawiązują też bliskie relacje z innymi i próbują wyzwolić się z opresyjnego systemu. Jest to historia z dreszczykiem, który wytycza ścieżkę fabularną pełną tajemniczych zwrotów akcji.

  • Siempre Bruja

Jest to kolumbijski serial o nastolatce oskarżonej o czarodziejstwo i skazanej na spalenie na stosie. Dziewczyna, aby uchronić się przed niesprawiedliwą śmiercią, podpisuje pakt z wszechpotężnym czarodziejem na skutek, którego przenosi się do 2019 roku. Jednak jak to z takimi umowami bywa, jest pewien kruczek.

  • Rebelde

Serial Rebelde (Zbuntowani) posiada dwie odsłony: pierwsza z 2004 wpisuje się w konwencje klasycznej telenoweli, natomiast druga z 2022 stanowi jej współczesny odpowiednik. Seriale te opowiadają o perypetiach nastolatków z prestiżowej szkoły dla bogatej młodzieży. Problemy pojawiają się, gdy to hermetycznego systemu rozpieszczonych dzieciaków, dzięki stypendium naukowemu, przedostają się biedniejsi uczniowie.

Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top