10lip

Nadeszły wakacje, czyli okres, który kojarzy się z wypoczynkiem od nauki – niezależnie do tego czy chodzicie do szkoły, studiujecie, czy pracujecie. Nie chcecie zaniżać swojego poziomu znajomości języka przez tę przerwę? Dobra wiadomość jest taka, że w wakacje można znaleźć inne, często atrakcyjniejsze sposoby, na jego rozwijanie swoich językowych kompetencji. Dokładnie – nauka języka hiszpańskiego na wakacjach nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie. Zobaczmy zatem, co ten słoneczny czas ma do zaoferowania.

Nauka języka hiszpańskiego na wakacjach – sposoby

Po roku nauki języka w szkole lub prywatnie zapewne kusi was, żeby sprawdzić swoje umiejętności w praktyce – tak się składa, że wakacyjne wyjazdy są do tego idealne.

  • Intensywne kursy językowe

Kursy językowe za granicą dla dorosłych albo obozy dla dzieci/młodzieży? Obie opcje stanowią doskonałą okazję, żeby zanurzyć się w języku przez okres (najczęściej) 2 tygodnie. Mówienie, czytanie, pisanie w języku hiszpańskim 24h dziennie – ta językowa immersja przynosi spektakularne efekty.

Jednak wyjazdy za granicę np. do Hiszpanii to nie tylko nauka, lecz także czas na odpoczynek na plaży czy zwiedzanie miasta. Dzięki czemu nauka języka hiszpańskiego na wakacjach polega na łączeniu przyjemnego z pożytecznym, a wiadomym jest, że wtedy czerpiemy najwięcej korzyści.

  • Wyjazdy na wakacje

Okazji do poćwiczenia języka przysparzają także wyjazdy na wakacje do krajów hiszpańskojęzycznych. Jeżeli macie społeczną duszę, to z łatwością poznacie wiele osób. Jednak w sytuacji, gdy zagadywanie do nieznanych ludzi sprawia wam trudność, to podczas wyjazdów do krajów hiszpańskojęzycznych możecie zapisać się np. na sportowe wycieczki (surfing, wędrówki czy wspinaczka). Stanowią one okazję do poznania ludzie, których łączą wspólne zainteresowania. Koniecznie przypomnijcie sobie przydatne wakacyjne słówka z tego artykułu.

  • Nauka w mieście

Niestety wyjazdy za granice są kosztowne i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Na szczęście nauka języka hiszpańskiego na wakacjach może być tożsama z zabawą również w Waszym mieście.

Możecie m.in.:

  • zaangażować się w spotkania międzykulturowe np. organizowane przez Erasmus+,
  • zostać wolontariuszem na eventach międzynarodowych,
  • czy czytać książki po hiszpańsku, słuchać hiszpańskojęzycznych podcastów lub oglądać seriale.
Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top