10marPomysły na ferie z językiem hiszpańskim

Dla niektórych ferie zimowe oznaczają wyjazdy w góry na narty, z kolei inni wolą domowy wypoczynek, aby poleniuchować przed nowym semestrem. Jeśli ty albo Twoje dziecko znajdujecie się w tej drugiej grupie, to warto poszukać pomysłu na uatrakcyjnie sobie tego czasu wolnego. Gdy na dworze mróz, to właśnie język hiszpański i kultura tego kraju przeniosą Was w słoneczne miejsce. Ciekawi, jakimi aktywnościami warto wypełnić czas wolny? Zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.  

3 pomysły na ferie z językiem hiszpańskim

Hiszpańskie smaki

Andaluzyjskie chipsy ziemniaczane, zielone oliwki, a może pożywna paella? Hiszpańska kuchnia bez dwóch zdań zadowoli podniebienia tych dużych i małych. Szczególnie kiedy weźmiemy pod uwagę formę podania posiłków. Hiszpańska kuchnia słynie z tzw. tapas, czyli małych przekąsek podawanych głównie na zimno. Dlatego ich przyrządzenie do czysta rozrywka i sposób, w który możemy dać upust naszej kreatywności. Co więcej, to wcale nie muszą być klasycznie hiszpańskie smaki. Krążą pogłoski, że w małej hiszpańskiej wiosce Polka prowadzi restaurację właśnie z tapasami po polsku i cieszy się dużym uznaniem wśród lokalnej ludności. Wy także możecie zaszaleć i idąc przykładem słowianki na obczyźnie zrobić polskie tapas, czyli kiełbasę z cebulą, pierogi czy bigos – ważne, żeby zachować małe porcje i różnorodność potraw.

Film hiszpański

W ferie zimowe można pozwolić sobie na wytchnienie od podręczników i klasycznej edukacji. Nie oznacza to jednak, że nie warto nic robić. Doskonałym kompromisem będą filmy hiszpańskojęzyczne. Najlepiej oglądać je z napisami w języku hiszpańskim, ale wybór ten będzie oczywiście zależał od Waszego poziomu języka. A co oglądać? Dla najmłodszych, którzy prawie w ogóle nie znają hiszpańskiego świetnie sprawdzi się film “Nasze magiczne Encanto”, który uczy o kulturze krajów hiszpańskojęzycznych. A dla starszych “Dzikie historie”. 

Pamiętajcie, żeby do filmu przyrządzić sobie tapas i macie jak w banku wieczór w stylu hiszpańskim.

Zabawy typu puzzle, które jednocześnie uczą 

Nie jesteście filmowi? A może macie ochotę zrobić coś więcej, jednocześnie nie przemęczając się za bardzo? Puzzle Regipio pozwolą Wam się uczyć, bawiąc. Obejmują one zagadnienia związane z czasownikami nieregularnymi, więc jak czujecie, że to Wasza pięta Achillesa to, kto wie, być może przekłucie nauki na zabawę sprawi, że z łatwością przyswoicie odmianę różnych słówek. 

Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top