5lis

W ostatnim wpisie z tego cyklu poznaliście propozycje filmów do nauki języka hiszpańskiego oraz zasady, jakie warto stosować, żeby usprawnić proces przyswajania nowych słówek. Za oknem szaruga, więc jesienno-zimowe wieczory warto urozmaicić sobie przyjemnym seansem, dzięki któremu będzie można się jeszcze czegoś nauczyć. Dlatego dzisiaj, w ramach uzupełnienia przedstawione zostaną seriale, które pomogą w nauce języka hiszpańskiego.

Edukacyjne seriale do nauki języka hiszpańskiego

Serial w języku hiszpańskim EXTRA to idealna propozycja dla osób początkujących i średnio zaawansowanych. Seriale, które tworzone są specjalnie w celach nauki języka, to bez wątpienia jedna z lepszych metod edukacyjnych w formie audiowizualnej. Wyróżnia je proste słownictwo, które wypowiadane jest w nienaturalnie wolnym tempie. Wszystko po to, aby dialogi były wyraźne i łatwe w odbiorze. Dlatego oglądając cały sezon naprawdę macie szansę przyswoić nowe zwroty i przy tym dobrze się bawić.

Poznaj najlepsze seriale do nauki języka hiszpańskiego!

Bardzo ważnym elementem nauki jest osłuchiwanie się z językiem. Jednak w serialach, które nie powstały dla celów edukacyjnych, możecie natrafić na rozmaite trudności. Dlatego warto korzystać z napisów: najpierw w języku polski a potem hiszpańskim. Więcej o zasadach efektywnego oglądania dowiecie się w tym wpisie! Warto jednak przypomnieć, że korzyści płynące z zanurzenia się w języku hiszpańskim zarówno w mowie, jak i piśmie (czyli napisach) są nie do przecenienia.

Jakie są zalety z oglądania normalnych seriali w celach edukacyjnych?

  1. Uczysz się poprawnej wymowy.
  2. Uczysz się nowych zwrotów i ich zastosowania w zależności od kontekstu.
  3. Poznajesz mentalność kraju, zwyczaje i tradycje mieszkańców.

Poniżej zaprezentowano propozycje seriali, które pomogą w nauce języka hiszpańskiego:

Seriale młodzieżowe

Ciekawego seansu może dostarczyć Wam serial Szkoła dla elity. Opowiada on o perypetiach bogatej młodzieży z Hiszpanii. Skandale, romanse i zagadki kryminalne to znaki rozpoznawcze tej serii. Z racji na to, że grupą docelową tego serialu jest młodzież, to nie trzeba obawiać się zbyt skomplikowanego języka czy gramatyki. Czasami mogą zaskoczyć jedynie slangowe zwroty.

Telenowele

Kto z was nie oglądał za dzieciaka tych serialowych tasiemców? Na pewno nie zachęcałabym, żeby zasiadać przed telewizorem i spędzać godzin na śledzeniu losów bohaterów w celach edukacyjnych. Istnieją jednak inne sposoby na skorzystanie z takich seriali. Kiedy robicie sobie obiad albo sprzątacie, możecie puścić w tle jakąś telenowelę. Ich język jest prosty, podobnie z gramatyką. Słuchając mimochodem rozmów można się osłuchać z językiem, dzięki czemu szybciej nauczycie się wyodrębniać dane słowa/zwroty z długich i dynamicznych rozmów.

Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top