28gru

Sylwester w Ameryce Łacińskiej, czyli Nochevieja lub Año Nuevo cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Ciepła pogoda, morze, energetyczne kolory czy fantazyjne jedzenie to aspekty, które przyciągają ludzi z całego świata. W tym szale podróży warto też poznać tradycje i zwyczaje, jakie kultywowane są przez lokalnych mieszkańców. Dlatego w dzisiejszym artykule będziecie mieli szansę dowiedzieć się, jak kraje latynoamerykańskie świętują Sylwestra i Nowy Rok.

Jak wygląda Sylwester w Ameryce Łacińskiej?

Sylwester w Meksyku, Peru, Argentynie i innych krajach latynoamerykański rozpoczyna się od rodzinnej kolacji, podczas której zwykle jada się bacalao, czyli soloną i smażoną zimną rybę w połączeniu z pomidorkami oraz oliwą. Po uroczystych obchodach z najbliższymi młodsza część rodziny wychodzi na imprezę ze znajomymi, natomiast starsi zostają w domu i umawiają się ze swoim towarzystwem.

Sylwester. Tradycje w krajach latynoamerykańskich.

Kraje latynoamerykańskie dzielą wiele wspólnych tradycji wypełnianych podczas Sylwestra. Tak więc niezależnie od państwa wyróżnić można zwyczaje takie jak:

  1. Spektakularny pokaz sztucznych ogni, szczególnie cieszący się popularnością w nadmorskich miastach
  2. Tradycja jedzenia 12 winogron. Minutę przed godziną 24.00, kiedy rozpoczyna się odliczanie, należy zjeść 12 winogron, aby spełniło się 12 życzeń przez następne 12 miesięcy. Ta forma celebracji znana jest nie tylko w Ameryce Południowej, lecz także w Hiszpanii.
  3. Sylwester w Ameryce Łacińskiej celebruje się też poprzez ubrania. Kolor bielizny, jaką założymy w tę szczególną noc, niesie za sobą określone magiczne konotacje. Czerwień symbolizuje szczęście w poszukiwaniu miłości, ale także umocnienie już istniejących związków. Natomiast noszenie żółtych majtek zapowiadać ma powodzenie w pracy i w sferze finansowej.
  4. Kolejna ciekawostka, która z pewnością zainteresuje wszystkich podróżników, odnosi się do zwyczaju wychodzenia na spacer z walizką. Okrążanie bloku czy domu z zapakowanym bagażem ma przynieść rok przepełniony podróżami. Jest to tradycja szczególnie ważna w Wenezueli i Kolumbii.

Jak widzicie Sylwester w Ameryce Łacińskiej i tradycje kultywowane podczas tego dnia różnią się nieco od zwyczajów w Polsce. Dzięki wiedzy poznanej w tym artykule możecie wyjechać za granicę na obchody ostatniej nocy roku i czuć się  przygotowani do jej celebracji.

Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top