2wrz

Hiszpania to kraj uwielbiany przez turystów. Słynie ze słonecznych plaż, przekąsek tapas, sangría i nocnego życia. Jednak zalety o charakterze społeczno-rozrywkowym to nie wszystko, czym wyróżnia się to miejsce. Hiszpania to także piękne miasta, które zdobi historyczna architektura oraz majestatyczne góry, bujna roślinność i  niezwykła różnorodność kulturowa. W niniejszym artykule czeka Cię ekspresowa wycieczka do Hiszpanii, dowiesz się trochę więcej o najciekawszych miejscach oraz poznasz słówka przydatne w podróży.

Wycieczka do Hiszpanii – miejsca

Miasta: 

 • Barcelona. Co zobaczyć?

To zdecydowany faworyt,  jeśli chodzi o popularność, którą cieszy się Hiszpania. Atrakcje w Barcelonie, które nie mogą Ci przejść koło nosa to m.in. zapierająca dech w piersiach Sagrada Familia czy Park Güell, autorstwa wybitnego hiszpańskiego architekta Gaudiego. Koniecznie trzeba odwiedzić też główną ulicę miasta Las Ramblas, na której poczuć można magiczny klimat Barcelony. 

 • Madryt. Co zobaczyć?

Wycieczka do Hiszpanii bardzo często obejmuje zwiedzanie stolicy tego kraju. Najciekawsze miejsca w Madrycie to między innymi plaza Mayor (z pomnikiem Filipa III), który jest bardzo ważnym historycznym elementem tego miasta. Widok ten może przenieść nas w czasie do ważnych wydarzeń z życia Hiszpanii takich, jak koronacja królów, sztuki teatralne oraz tych bardziej brutalnych związanych z publicznymi egzekucjami.

Ponadto warto zobaczyć jeszcze Pałac Królewski, będący oficjalnym miejscem zamieszkania króla Hiszpanii.  Na koniec koniecznie trzeba wybrać się na spacer do ogromnego parku Retiro, który przepełniony jest historią i sztuką.

Góry

Jeśli męczą Cię tłumy ludzi i tętniące życiem miasta, to nic straconego. Hiszpania to miejsce obfitujące w rozmaite szlaki trekkingowe. Na północy kraju znajdują się Pireneje, które rozciągają się przez terytorium Nawarry, Aragonii i Katalonii. Natomiast na południu można wybrać się np. do Sierra Nevada, w którym znajduję się najwyższa góra w Hiszpanii. Wśród majestatycznych gór, licznych rzek i bujnej roślinności na pewno złapiesz oddech.

Plaże

Costa Blanca i Costa del Sol to najbardziej popularne wybrzeża do plażowania. Plaż w tym regionie jest do wyboru do koloru w zależności od tego czy lubimy zgiełk, czy spokój. Jeśli kusi nas rozrywkowa atmosfera, bary plażowe i siatkówka na piasku, to bez wątpienia nasze ręczniki plażowe powinny zagrzać miejsca na plażach w Maladze czy Alicante. Jednak dla turystów, którzy szukają wytchnienia i większego spokoju warto wybrać się na nieco bardziej dzikie plaże np. w miasteczku Nerja i jego okolicach.

Wycieczka do Hiszpanii – rozmówki 

Poznałeś już najciekawsze miejsca w Hiszpanii, to teraz warto poznać słówka przydatne na wakacjach. Eksplorując zakątki hiszpańskich miast, nie trudno się zagubić. Często nieznajomość trasy jest bardziej ekscytująca niż martwiąca. Jednak ostatecznie musisz się gdzieś dostać, a co jeśli Twój telefon się akurat rozładował? Z pomocą może przyjść znajomość odpowiednich zwrotów, za pomocą których uda Ci zapytać drugą osobę o drogę. 

 • gdy pytamy o konkretne miejsce

¿Dónde está la biblioteca? (Gdzie jest biblioteka? )

 • gdy pytamy o miejsce określonego typu

¿Dónde hay un cajero automatico? (Gdzie jest bankomat?)

 • gdy pytamy jak dojść w określone miejsce

¿Cómo se va a ……? (Jak się idzie/jedzie do…..?)

Przydatne słówka:

 • A la derecha — w prawo
 • Girar a la derecha – skręcać w prawo
 • A la izquierda — w lewo
 • Girar a la izquierda- skręcać w lewo
 • Ir recto –iść prosto
 • Cruzar la calle – przechodzić przez ulicę
 • Coger la segunda a la derecha –skręcać w drugą w prawo
 • Coger la segunda a la izquierda – skręcać w drugą w lewo

 

Naucz się tych zwrotów, dzięki czemu wycieczka do Hiszpanii przebiegnie bezstresowo. Udanego wyjazdu! 

Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top