24paź

Meksyk to 14 pod względem wielkości największe państwo na świecie – jego terytorium rozciąga się na prawie 2 mln km2. Jest to kraj nie tylko ogromny, lecz także różnorodny i pełen kontrastów. Niesamowita przyroda oraz rozmaite zabytki, jakie skrywa to miejsce, sprawiają, że przyciąga ono wielu turystów.
Marzy Ci się wycieczka do Meksyku? W niniejszym artykule poznasz najciekawsze miejsca, które warto zobaczyć.

Wycieczka do Meksyku. Co warto zobaczyć? 

Meksyk oferuje ogrom możliwości dla ciekawych świata podróżników czy szukających wytchnienia i relaksu turystów. Znajdziesz w nim nie tylko przepiękne plaże i tropikalną przyrodę, lecz także liczne ruiny, będące pozostałościami po cywilizacji Majów.

Meksyk. Najciekawsze miejsca.

Piramidy w Meksyku – Chichen Itza

Przebywając na Półwyspie Jukatan, koniecznie musisz zobaczyć zabytkowe piramidy w mieście Chcichen Itza. Miasto to założone zostało w IV wieku przez Majów i ze względu na swoją historyczną wartość umieszczono je na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ponadto znajduje się tam świątynia Kukulkana (na zdjęciu powyżej), której wyjątkowa budowa w kształcie piramidy, nawiązuje do kalendarza Majów. Chitchen Itza onieśmiela swoją spektakularnością, dlatego została uznana za jeden z siedmiu cudów świata.
Region ten jest na pewno gratką dla turystów. Jeśli wolisz spokojniejszą atmosferę podczas zwiedzania to nic straconego. Ruiny majańskich miast są rozsiane po całym kraju (np. w Palanque, Calakmul czy Tulum). Jednak gwarantuję, że jadąc do Chichen Itza, na pewno się nie zawiedziesz.

Naturalne studnie krasowe Cenote Ik Kil

Kiedy zobaczysz już niesamowite piramidy w Chichen Itza i zaczerpniesz trochę historii, to następną obowiązkową destynacją na półwyspie Jukatan są studnie krasowe. Jest to kolejne miejsce uwielbiane przez turystów. Widok, wpadających przez odkryte sklepienie groty, promieni słonecznych, które odbijają się od wody, zapiera dech w piersiach. Studnie krasowe, powstałe w wapiennych skałach, po prostu trzeba zobaczyć.

Chiapas i wodospady Agua Azul

Stan Chiapas wyróżnia dzika i nieokiełznana przyroda. Cechą rozpoznawalną tego regionu są lazurowe wodospady Agua Azul, które otacza wyjątkowo bujna roślinność.  Znajduje się tam około 500 niewielkich wodospadów o nietuzinkowym niebieskawym kolorze wody. Wybierając się tam, zabierz kąpielówki, bo kąpiel jest obowiązkowym punktem każdej wycieczki.

Tulum

Miasto Tulum to m.in. przepiękne piaszczyste plaże i klify, na których rosną palmy. Słynie ono z klimatycznych ekologicznych knajpek i spirytualistyczny miejscówek. Dlatego, jeśli marzy Ci się joga na plaży czy medytacja w otoczeniu przyrody, to zdecydowanie się tu odnajdziesz.
Jednak Tulum to również miejsce dla wielbicieli historii. Właśnie tu znajdują się ruiny miasta Majów, których urokliwa lokalizacja z widokiem na morze Karaibskie zachwyci niejedną osobę.

Bez wątpienia czeka Cię cudowna wycieczka do Meksyku. Udanego wyjazdu!

Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top