4styHiszpańskie tradycje świąteczne

Witajcie, moi drodzy czytelnicy! Dzisiaj chciałbym podzielić się z Wami informacjami na temat hiszpańskich tradycji świątecznych. Hiszpanie są znani z miłości do rodziny i świętowania, a ich świąteczne obchody są niezwykle wyjątkowe. Zapraszam do odkrycia kilku fascynujących aspektów hiszpańskich świąt Bożego Narodzenia.

1. Misa de Gallo – Pasterka w Hiszpanii

W Hiszpanii Misa de Gallo, czyli Pasterka, jest jednym z najważniejszych wydarzeń w okresie świątecznym. Tradycja ta wiąże się z wizytą w kościele o północy 24 grudnia, gdzie odbywa się specjalna msza. Rodziny gromadzą się razem, aby wspólnie modlić się i świętować narodziny Jezusa Chrystusa. Po mszy często udaje się na kolację i towarzyszą temu radosne spotkania z przyjaciółmi i bliskimi.

2. Kalendarz adwentowy – czekanie na święta

W hiszpańskiej kulturze kalendarz adwentowy jest nieodłącznym elementem przygotowań do Bożego Narodzenia. Każdego dnia od 1 do 24 grudnia otwierane są kolejne okienka, a za nimi kryją się słodkie niespodzianki, takie jak czekoladki czy małe prezenty. To wspaniała tradycja, która dodatkowo wzmagają oczekiwanie i radość z nadchodzących świąt.

3. Trzech Króli – zakończenie okresu świątecznego

W Hiszpanii święto Trzech Króli (Día de los Reyes Magos) jest równie ważne jak Boże Narodzenie. Obchodzone 6 stycznia, jest ono symbolem zakończenia okresu świątecznego. Tego dnia ulice wypełniają się pochodami, w których biorą udział dzieci przebrane za Trzech Króli. W ramach tradycji, dzieci piszą listy do Trzech Króli, w których wyrażają swoje życzenia. W zamian otrzymują prezenty, które są otwierane 6 stycznia.

To tylko kilka przykładów hiszpańskich tradycji świątecznych. Hiszpanie mają bogatą kulturę i wiele innych ciekawych zwyczajów, które warto poznać. Mam nadzieję, że ta krótka podróż po hiszpańskiej kulturze świątecznej była dla Was inspirująca.

Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top