21kwiWędrówka szlakiem św. Jakuba

Szlak świętego Jakuba to jeden z najczęściej wybieranych szlaków pielgrzymkowych na świecie. Jednak nie jest on wybierany wyłącznie przez osoby wierzące. Marzysz o długiej wędrówce pełnej pięknych widoków i wyzwań? W takiej sytuacji szlak św. Jakuba to propozycja idealna dla Ciebie. Poznaj jego historię oraz najważniejsze informacje o wędrówce. 

Historia szlaku świętego Jakuba

Szlak św. Jakuba założono ok. IX wiek, a jego nazwa pochodzi od imienia jednego z 12 apostołów. Jakub zmarł w męczarniach i następnie jego ciało umieszczono na łódce, którą wyprawiono w bezkresne morze. Zgodnie z legendą zdarzył się cud i jego ciało dotarło z powrotem na wybrzeże, gdzie pochowano je w miejscowości Santiago de Compostela. Jednak miejsce jego pochówku przez długi czas było nieznane, dopiero w IX w. odkryto jego lokalizację. Dlatego to właśnie owiany tajemniczą historią grób św. Jakuba stał się celem każdej wędrówki.

Apostoł Jakub za swojego życia za misje obrał sobie nawracanie ludności na chrześcijaństwo. Nic dziwnego więc, że przejście jego szlaku dla wierzących stanowi sposób na umocnienie swojej wiary lub przepracowanie religijnych kryzysów.

Szlak świętego Jakuba. Jak wygląda wędrówka?

Camino de Santiago to jedna z najstarszych dróg pielgrzymkowych w Europie. Oficjalnie posiada ona kilka odcinków łączących Francję z hiszpańskim miastem Santiago de Compostelo. Najczęściej wybierane są te liczące ok. 100-200 km, których przejście zajmuje ok.tygodnia. Nieoficjalnie zaś jego pozostałe odcinki rozsiane są po całym kontynencie, a ich przejście może być wyzwaniem na bardzo długi czas równy z całym życiem.

Aby należycie przejść ten szlak, należy zakupić paszport Pielgrzyma wydawany przez parafię Bractwa św. Jakuba. Umożliwia on noclegi w schroniskach oraz stanowi dowód przejścia Camino. Co więcej, jest po prostu piękną pamiątką. Ponadto od jakiegoś czasu funkcjonują także certyfikaty odległości, które określają, gdzie rozpoczęto i zakończono wędrówkę.

Wędrówka szlakiem św. Jakuba wydaje się świetną propozycją dla każdego, kto szuka wielkich wyzwań. Dlatego pakujcie plecaki i w drogę!

Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top