17cze

Lubicie czytać dużo książek? W takim razie koniecznie sięgnijcie po audiobooki do nauki hiszpańskiego – są one doskonałym sposobem na połączenie nauki z rozrywką. Niezależnie od tego czy są to Wasze pierwsze kroki w nauce języka, czy możecie nazwać się już językowymi wygami, osłuchanie się z jego brzmieniem jest kluczowe. Sprawdźmy zatem, jakie audiobooki wybierać  i dlaczego warto z nich korzystać.

Audiobooki do nauki hiszpańskiego – jakie wybrać?

W ramach tej kategorii można wyróżnić wiele typów książek, dzięki którym rozwiniecie swoje językowe umiejętności. Wybór odpowiedniej pozycji zależy od waszego poziomu znajomości języka. Jednak na rynku dostępne jest tyle propozycji, że bez wątpienia każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie.

Poziom A1

  • Na tym poziomie sięgnijcie po książki z kolekcji „Lecturas El Infantiles y Juveniles„. Oferują one nie tylko audio nagrania, lecz także papierowe książki z treścią fabuły.
  • Kolejna propozycja, czyli „Un Payaso loco” to dubbingowana książka po hiszpańsku, która jest gwarancją uśmiechu u każdej słuchającej jej osoby.

Poziom A1-C2

  • Na stronie audioteki znajdzie mnóstwo audiobooków w języku hiszpańskim. Dostępne są m.in. rozmówki do nauki języka, ale także różne krótkie opowiadania np. Zorro czy Marianela.

Poziom B1-B2

Poziom C1-C2

  • W przypadku poziomu zaawansowanego jesteście gotowi, żeby sięgnąć praktycznie po każdą oryginalną książkę po hiszpańsku

Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, jakie wartości niosą ze sobą audiobooki do nauki hiszpańskiego? Sprawdźcie poniższe argumenty.

  1. Można słuchać robiąc inne rzeczy

Spacerowanie, gotowanie, sprzątanie – te aktywności mogą być dużo ciekawsze kiedy w słuchawkach poleci wam audiobook po hiszpańsku. Taki multitasking to doskonały sposób na naukę, tak więc koniec z wymówkami, że brakuje Wam czasu.

  1. Osłuchanie się z językiem

Słuchanie audiobooków to sposób na poznanie wzorcowego literackiego języka – o ile wybieramy literaturę beletrystyczną. W takiej wersji można naprawdę poszerzyć językowe horyzonty. Jednak taka forma nauki przeznaczona jest wyłącznie dla osób zaawansowanych. W przypadku osób początkujących i średniozaawansowanych lepiej wybierać audio książki, które są dedykowane do tego niższego poziomu. Inną możliwość jest przesłuchiwanie książki, której fabułę dobrze już znacie. W tej sytuacji skupicie się bardziej na językowych kwestiach niż na treści.

  1. Poprawa wymowy

Słuchając lektora w audiobooku, można poznać wzorcową wymowę wielu wyrazów. Ponadto nagrania książek często można odsłuchiwać też w zwolnionym tempie, co docenią wszyscy początkujący. Te dwie cechy są niewątpliwym walorem audiobooków. Dodatkowo, za sprawą wcześniej wspomnianych zalet, wyróżniają się na tle rozmów z native speakerem, który często mówi szybko i z akcentem utrudniającym rozumienie.

Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top