20mar

Lubicie słuchać radia w samochodzie? Chodzicie na siłownię i w uszach leci Wam muzyka? O ile jest ona hiszpańskojęzyczna, o tyle można się w taki sposób z językiem osłuchać. Jednak jeżeli chcecie lepiej poznać język hiszpańskim, to dużo lepszym rozwiązaniem będzie słuchanie podcastów. Dlatego w dzisiejszym artykule poznacie podcasty do nauki hiszpańskiego, dzięki którym podniesiecie swoje językowe kompetencje.

Podcasty do nauki hiszpańskiego – jakie?

Nie od dziś wiadomo, że podcasty to świetny sposób na osłuchanie się z językiem. Jednak bardzo ważne jest, żeby słuchać rozmów w wersji audio dostosowanych do Waszego poziomu. Sensowna nauka, za pomocą podcastów, to taka, w której rozumiemy większość słów i zwrotów. Zapoznajcie się z poniższymi propozycjami po to, aby wybrać podcast spełniający Wasze potrzeby.

Podcasty po hiszpańsku dla początkujących

  • CoffeeBreak Spanish

Jest to doskonały podcast dla osób, który stawiają pierwsze kroki w nauce języka. Możecie posłuchać o podstawowym słownictwie dotyczącym zagadnień takich jak rodzina, przywitanie, wizyta w aptece czy droga. Podcast ten dzieli się na sezony, w którym każdy odnosi się do określonego poziomu języka wraz z nim możecie stopniowo podwyższyć swoją znajomość hiszpańskiego.

  • Notes in Spanish

Ben i Marina z Hiszpanii zabiorą Was w językową podróż dostosowaną do Waszego poziomu. Swoje podcasty do nauki hiszpańskiego nagrywają zarówno dla osób początkujących, jak i tych zaawansowanych. Dzięki czemu będziecie mogli wybrać poziom, który najbardziej odzwierciedla Wasze językowe kompetencje. Tematyka ich podcastów oscyluje wokół podróży czy hiszpańskiej kultury.

Podcasty po hiszpańsku dla średniozaawansowanych i zaawansowanych

  • Españolistos

Prowadzony jest przez parę tj. kolumbijską nauczycielkę i jej amerykańskiego narzeczonego. Tematy przez nich poruszane są podobne do treści zamieszczanych na tym blogu i obejmują kulturę, gramatykę oraz słownictwo. Podcast jest okraszony dobrym humorem i żwawą dynamiką, która zachęca do słuchania.

  • Nómadas

Ten hiszpański podcast określić można jako show podróżniczy. Każdy odcinek zabierze Was do innego zakątka na świecie! Za pomocą głosów, muzyki czy dźwięków natury pobudzi Waszą wyobraźnię i pozwoli Wam przenieść się do miejsca, o którym mowa. Ze względu na różnorodność akcentów (lokalnych dialektów), szybkie i często skomplikowane słownictwo, jest to propozycja dla osób obytych z językiem hiszpańskim.

Podcasty do nauki hiszpańskiego to doskonały sposób na urozmaicenie nauki. Warto skorzystać z różnorodnej oferty i słuchać ich regularnie po to, aby utrzymać motywację do uczenia się języka hiszpańskiego.

Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top