25mar

Peru to kraj znajdujący się na ziemiach dawniej zamieszkiwanych przez cywilizację Inków. Ze względu na swoją historię państwo to jest skarbnicą tradycji i kultury, która zaciekawi niejednego podróżnika. W niniejszym artykule czeka Was internetowa wycieczka do Peru.

Wycieczka do Peru. Co warto zobaczyć?

Machu Picchu

Jest to zapewne pierwsze miejsce, jakie pojawia się w Waszych głowach w odpowiedzi na pytanie: Co warto zobaczyć w Peru? Machu Picchu to ruiny miasta Inków, które zaliczane są do 7 Cudów Świata. Usytuowane w Andyjskich górach na wysokości 2430 metrów n.p.m. skrywają niejedną tajemnicę. Z jednej strony ich nietypowa lokalizacja uchroniła je przed atakami konkwistadorów, dzięki czemu do dziś można podziwiać pozostałości świątyń czy innych budynków. Jednak z drugiej nie powstały żadne zapiski na temat rytuałów i historii mieszkańców Machu Picchu. Dlatego badacze głowią się nad przyczyną nagłego opuszczenia przez nich górskiej osady.

Warto pamiętać, że Machu Picchu zwiedzić można o określonych godzinach wyłącznie z przewodnikiem. Dlatego najlepiej zaplanować to wcześniej, aby wycieczka do Peru przebiegła bezproblemowo. 

Lima

Czym byłby wyjazd do Peru bez zwiedzenia stolicy? Lima założona została przez kolonizatora Francisco Pizarro, który okrzyknął je Miastem Królów. Ze względu na swoje historyczne korzenie, łączące prekolumbijskie tradycje z kolonialnymi wpływami, Lima oferuje moc atrakcji. Miasto to obfituje jednak w propozycje nie tylko dla spragnionych wiedzy podróżników, lecz także dla tych ciekawych peruwiańskiej kuchni czy żądnych rozrywki turystów. Na listach najciekawszych miejsc wymienia się Muzeum Larco posiadające zbiory inkaskiej spuścizny kulturowej oraz znajdujące się w dolinie Supe Święte Miasto Caral.

W stolicy bez wątpienia warto zobaczyć tętniącą nocnym życiem dzielnicę Miraflores – jest to zdecydowanie gratka dla wszystkich imprezowiczów. Będąc w Limie, nie można też zapomnieć o bogatej ofercie gastronomicznej. Koniecznie skosztujcie ceviche, czyli świeżej ryby z cytryną i przyprawami oraz wołowych szaszłyków serwowanych z ziemniakami i chili –  antykuchos.

Wycieczka do Peru. Co jeszcze warto zobaczyć?

Góry tęczowe

Znajdujące się w regionie miasta Cuzco nietuzinkowe formacje skalne imponują nie tylko zabarwieniem, lecz także wysokością sięgającą 5 tysięcy metrów n.p.m. Wielokolorowy wygląd powstał w wyniku warstwowego układania się minerałów. Wyprawa do Gór Tęczowych to niebywałe wyzwania fizyczne. Jednak góry te, ze względu na swoje malownicze walory, przyciągają rok w rok coraz więcej turystów.

Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top