14sie

Pewnie każdy z Was kojarzy kultowy serial „Seks w Wielkim Mieście”? To właśnie głównej bohaterce Carrie Bradshaw zawdzięczamy popularność butów hiszpańskiego projektanta mody Manolo Blahnika. Zachęcamy do przeczytania drugiego artykułu z serii projektanci mody z Hiszpanii, w którym poznacie nie tylko kolejną markę high fashion, lecz także znaną hiszpańską sieciówkę.

Desigual – hiszpańska sieciówka znana na świecie

Hiszpańska grupa Inditex, obejmująca marki takie jak Zara czy Pull&Bear, wcale nie jako jedyna osiągnęła międzynarodowych sukces. Inni projektanci mody z Hiszpanii bez wątpienia pochwalić się mogą również uznaniem. Dziś na warsztat weźmiemy sklep Desigual.

Marka ta tworzy ubrania nietuzinkowe, które wyróżniają się na tle innych sieciówek. Wystarczy raz zobaczyć ich kolekcje, a już na zawsze będziemy umieć rozpoznać ich charakterystyczne kreacje.

Desigual stawia na odważne połączenia kolorów i wzorów, a ich główne hasło brzmi „tworzymy emocje, a nie modę”. Ich ubrania wykonane są z jakościowych materiałów i mają stanowić sposób na wyrażanie pozytywnej energii.

W ramach ciekawostki warto dodać, że marka ta, tworząc projekty ubrań, współpracowała z grupą artystów cyrkowych z Cirque du Soleil. Dlatego asymetryczne wzory i istna zabawa modą nie powinny nikogo dziwić.

Projektanci mody z Hiszpanii – Manolo Blahnik

Wcześniej wspomniany Blahnik nie bez powodu znalazł się w dzisiejszym zestawieniu. Jego nieszablonowe podejście do procesu twórczego doskonale współgra z kreatywnością marki Desigual.

Projektant ten urodził się na Majorce i od dziecka wyróżniał się niezwykle bogatą wyobraźnią. Swoje projekty luksusowych butów przedstawił redaktorce naczelnej amerykańskiego Vogue’a i od tamtego czasu jego kariera nabrała niespodziewanego tempa.

Kultowy model od Blahnika to szpilki Hangisi, które uszyte zostały z jakościowej skóry cielęcej pokrytej jedwabną satyną. Ich dostojność podkreśla kwadratowa klamra wykonana z mieniących się kryształów Swarovskiego. Wyróżniają się nie tylko zjawiskowym designem, lecz także przyjemnością i wygodą noszenia. 

Dziś szpilki od Blahnika stanowią przykład mody z najwyższej półki, która podlega fetyszyzacji przez kobiety kochające modę. Noszą je gwiazdy estrady i dodatkowo naświetlają seriale takie jak „Seks w Wielkim Mieście” czy „Plotkara, nawet sama Madonna powiedziała, że te buty są lepsze niż seks.

To jednak nie koniec w tym temacie hiszpańskiej mody. Możecie spodziewać się jeszcze kolejnego artykuł z serii projektanci mody z Hiszpanii.

Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top