27sie

Już dawno udowodniono, że gdy nauka sprawia nam przyjemność, to idzie ona sprawniej i efektywniej. Dlatego powstaje coraz więcej tzw. pomocy naukowych, które mają sprawić, że językowa edukacja będzie bardziej atrakcyjna. Jakie narzędzia są dostępne na rynku? Sprawdźmy, jakie pomoce do nauki języka hiszpańskiego są warte uwagi.

Pomoce do nauki języka hiszpańskiego

Puzzle

Szukacie sposobów na skuteczną naukę odmiany słówek? Sprawdźcie puzzle Regipio, które obejmują zagadnienia związane z czasownikami nieregularnymi. Zestaw składa się z 45 najczęściej używanych czasowników, a dokładniej po 15 słówek z każdej koniugacji (-AR, -ER, -IR).

Puzzle różnią się kolorami i poziomem zaawansowania, a tajemnica stojąca za skutecznością nauki z ich pomocą tkwi w aktywizowaniu umiejętności wzrokowo-przestrzennych.  Jest to doskonała propozycja do samodzielnej nauki – układanie puzzli jest na tyle absorbujące, że bez wątpienia utrzyma Waszą motywację na wysokim poziomie.

Fiszki

Każdemu zapewne dobrze znane są te małe kartoniki ze słówkiem na awersie i jego tłumaczeniem na rewersie. Jest to metoda, która sprawdza się na każdym etapie edukacji. Dlatego nie mogło ich zabraknąć w niniejszym przeglądzie!

Nauka języka z fiszek jest ciekawsza i dużo bardziej dynamiczna w porównaniu ze żmudnym zapamiętywaniem słówek z listy. Z jednej strony świetnie sprawdzi się w przypadku samodzielnej nauki, a z drugiej potraktować ją można jako zabawę grupową typu quiz z wiedzy.

Domino językowe

W wersji edukacyjnej zabawa ta polega na dopasowywaniu słówek, znajdujących się na jednej połówce płytki, do obrazków umieszczonych na jej drugiej połówce.  Grę tę można analogicznie wykorzystać do nauki zasad gramatycznych. Najfajniejsze jest to, że bez problemu da się ją wykonać własnoręcznie w domowym zaciszu.

Gry edukacyjne

W przypadku tej kategorii mamy dla was konkretną propozycję, tj. grę „Bójka na słówka”.

Odbywające się w niej rozgrywki polegają na poszukiwaniu na kolorowych kartach wspólnych elementów – słówek i obrazków. Stanowi ona doskonały sposób nie tylko na rozwijanie spostrzegawczości czy refleksu, lecz także na naukę nowych słówek. Jest to propozycja zarówno dla osób początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych.

 

Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top