16lip

Wiedzieliście, że tablicę na Instagramie przeglądają ponad 2 miliardy osób przez średnio 2 godziny dziennie? Brzmi to jak zjadasz wolnego czasu? Jednak aplikacja ta nie służy wyłącznie do oglądania estetycznych zdjęć. W ostatnim czasie na Instagramie zaczęło pojawiać się coraz więcej kont uczących języka hiszpańskiego. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się temu zagadnieniu i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy Instagram to dobry sposób na naukę hiszpańskiego.

Czy Instagram to dobry sposób na naukę hiszpańskiego?

Jeśli chodzi o naukę języka na telefonie to największą popularnością cieszą się rozmaite aplikacje typu Duolingo czy Babbel. Jednak w ostatnim czasie wiele osób zaczęło korzystać z Instagrama do językowej edukacji. Czym zatem wyróżnia się ta aplikacja i czy Instagram to dobry sposób na naukę hiszpańskiego?

Najlepsza nauka to ta, która kojarzy się z zabawą – właśnie dlatego Instagram wydaje się być idealnym medium do tego.

Ponadto badania wskazują, że najlepsze efekty przynosi tzw. multisensoryczne uczenie się. Polega ono na przekazywaniu informacji w atrakcyjny sposób np. poprzez grafiki, zdjęcia czy filmiki. Tak się składa, że posty na Instagramie posiadają moc do takiego oddziaływania.

Osoby uczące hiszpańskiego pochodzą z rozmaitych krajów hiszpańskojęzycznych. Dlatego uczenie się języka na Instagramie to okazja, żeby poznać inne akcenty czy zażyć kulturowych lekcji związanych z krajem pochodzenia nauczyciela.

Instagram pozwala na wchodzenie w interakcje z innymi ludźmi i tym zdecydowanie wyróżnia się na tle aplikacji do nauki języka. Być może poznacie kogoś do wspólnej nauki: wymieniania opinii w języku hiszpańskim.

Minusy Instagrama w przypadku nauki hiszpańskiego

Wszystko wskazuje, że Instagram to dobry sposób na naukę hiszpańskiego. Ale czy na pewno?

Konto do edukacji językowej może założyć każdy, dlatego Instagram do kopalnia samozwańczych nauczycieli. Często są to osoby nie posiadające wystarczającej wiedzy, dlatego przekazują informacje bez sprawdzenia ich rzetelności.

Wiele kont dodaje po prostu ładną grafikę z hiszpańskim słowem, które nic nie wniesie do Waszego życia. Dlatego warto wystrzegać się tych estetycznych, ale bezsensownych profili.

Wcześniej wspomniane zostało, że najlepsza nauka odbywa się poprzez zabawę. Ten aspekt na Instagramie ma również negatywną stronę. Łatwo się rozproszyć i stracić rachubę czasu -> zamiast rzeczywiście czegoś się nauczyć zacząć przeglądać różne profile.

W związku z tymi ograniczeniami przygotowaliśmy polecjakę profili na Instagramie, które warto śledzić:

Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top