30lis

Hiszpańskie fiesty – jak się bawią Hiszpanie? 

To czas celebracji. To wydarzenia, które nie tylko Hiszpanie, lecz także turyści przeżywają z zapartym tchem. Hiszpańskie fiesty zapadają w pamięć na całe życie i ucieleśniają to, co w Hiszpanach najlepsze: pasję, taniec i uwielbienie do wspólnego biesiadowania.

Czym są fiesty i dlaczego Hiszpanie tak je kochają?

Fiesty, czyli hiszpańskie karnawały, wyróżniają się na tle całego świata swoją żywiołowością – dorównać im może jedynie karnawał w Rio de Janeiro. Motywami fiest są zazwyczaj religia, zwyczaje ludowe i rocznice wydarzeń historycznych. Odbywają się one lokalnie i często wyznaczają rytm życia dla mieszkańców, gdyż przygotowania do nich trwają niekiedy miesiącami.

 3 najciekawsze hiszpańskie fiesty

Hiszpanię określić można jako kraj, którego naród wyróżnia się temperamentem. Każdy, kto w niej był, wie, jak się bawią Hiszpanie: hucznie, głośno i z rozmachem. Hiszpańskie karnawały są czymś, czego każdy choć raz w życiu powinien doświadczyć. Poniżej przedstawiamy trzy propozycje warte przemyślenia.

  • Semana Santa w miastach andaluzyjskich

Region Andaluzji wyróżnić można ze względu na piękne plaże, słoneczną pogodę i górzyste ukształtowanie terenu. Nie zapominajmy jednak o Semana Santa, czyli hiszpańskim Wielkim Tygodniu. Ten bowiem obchodzony jest jak żaden inny: mężczyźni dźwigają niekiedy kilkutonowy złoty tron, a bractwo pokutników maszeruje z założonymi na głowę capirote (wielokrotnie mylonym z tymi noszonymi przez Ku Klux Klan). Całe wydarzenia gromadzi ogromne ilości turystów oraz cieszy się popularnością wśród turystów.

  • Karnawał w Kadyksie

Druga najpopularniejsza hiszpańska fiesta (tuż po tej, co odbywa się na Teneryfie), która trwa aż 11 dni! Poza tym różne atrakcje obserwuje się już na miesiąc przed wydarzeniem – to wtedy chóry mają swoje próby, a na ulice wystawiane są potrawy. Karnawał w Kadyksie jest nadzwyczaj kolorowy i nie brakuje mu satyrycznego podejścia do hiszpańskiej polityki.

  •     Semana Grande w Bilbao

W zestawieniu festiwali z Hiszpanii nie mogło zabraknąć Semana Grande (Wielki Tydzień) w Bilbao, czyli inaczej Aste Nagusia. Sierpień w stolicy Basków nieodzownie łączy się z festiwalami, koncertami, teatrem oraz fajerwerkami. To wtedy hiszpański karnawał prowadzi Marijaia, czyli wielka kukła symbolizująca taniec i zabawę. Coraz więcej turystów przyjeżdża do Bilbao żeby dowiedzieć się, jak się bawią Hiszpanie.

Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top