8lis

5 rzeczy, które warto zobaczyć w stolicy Majorki

Na wyspę taką jak Majorka lecimy z reguły, żeby albo poleniuchować na słonecznej plaży, albo spędzić aktywny czas w naturze. Jednak w przypadku jesiennego urlopu pierwsza z wcześniej wspomnianych opcji często idzie w odstawkę ze względu na płatającą figle pogodę. Warto wtedy skorzystać z atrakcji, jakie oferuje stolica Palma de Mallorca. Poznajcie 5 miejsc, które nie powinny umknąć Waszej uwadze.

Palma de Mallorca. Atrakcje

Większość wyjazdów zaczynamy od stolicy, ponieważ właśnie tam najczęściej znajduje się lotnisko. W przypadku Majorki jest to nie mniej niż pewne. Dlatego koniecznie musicie:

  • Zakochać się w niepowtarzalnej katedrze La Seu

Ta wielka i majestatyczna budowla to must-see dla każdego turysty. Katedra La Seu wybudowana została na życzenie króla Jakuba I z Aragonii z intencją podziękowania Matce Boskiej za bezpieczne podbicie Majorki. Brzmi dwuznacznie ? Może dlatego właśnie świątynia uszkodzona została później w trzęsieniu ziemi.

Pewnie wszystkich ucieszy fakt, że po 600 latach przy jej odbudowie brał udział niezaprzeczalny mistrz Antoni Gaudi. Dzięki czemu przepych i rozbuchane ozdoby zastąpiono prostymi i wysmakowanymi dekoracjami.

  • Podziwiać pałac Almudain

Pałac Almudain znajduje się obok katedry La Seu. Jest to miejsce do dziś wykorzystywane przez hiszpańską rodzinę królewską do letniego wypoczynku. Jeśli chcecie zaznać iście królewskiej atmosfery, to za przystępną cenowo opłatą możecie odwiedzić ten pałac.

  • Zgubić się w klimatycznych uliczkach

Wyrzućcie mapę do kosza i zanurzcie się w prawdziwym duchu miasta. Przeciskanie się przez wąskie uliczki, kosztowanie kawy z niewielkich kawiarni o nieturystycznym statusie czy wąchanie pachnącego świeżością prania – to sposób na niezapomniane chwile.

  • Poczuć hipsterki vibe dzielnicy Santa Catalina

Idealne miejsce na instagramowe zdjęcie nie istnieje? Nieprawda, o ile znajdujesz się w dzielnicy Santa Catalina na Majorce. Kolorowe domy, które dekorują kwieciste balkony to punkt obowiązkowy dla każdej osoby lubujące się w estetycznych ulicach.  

  • Poczuć się jak Don Kichote i zobaczyć wiatraki

Znacie hiszpańskiego Don Kichote? W takim razie koniecznie musicie zaznać klimatu wiejącego od starych wiatraków w dzielnicy El Jonquet. Całe szczęście to nie jedyne wiatraki na wyspie. Jest ich tam ok. 2500, co stanowi istną gratkę dla fotografów.

Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top