23sty

Wycieczka do Patagonii 

Miłośnicy gór fantazjują o niej nocami, snując plany wyjazdów lub zanurzając się w wyobrażeniach na temat tego miejsca. Jeżeli wierzylibyśmy, tak jak starożytności, że ziemia jest płaska, to właśnie Patagonia stanowiłaby jej koniec. Ta mistyczna kraina to marzenie niejednego podróżniczego śmiałka. W niniejszym artykule czeka Was internetowa wycieczka do Ameryki Południowej, a konkretniej pod lupę weźmiemy Patagonię.

Kraina na krańcu świata

Patagonia znajduję się w południowej części Ameryki Południowej zarówno w Chile, jak i Argentynie. Obejmuje ponad milion km2, w przypadku Argentyny jest to prawie 25% powierzchni kraju. To całkiem sporo prawdziwego i nieokiełznanego piękna! Jednak pomimo swojej wielkości na jej terenie zamieszkuje około 2 milionów ludzi.

Wysokie i majestatyczne góry, morza, jeziora, pustynie, lodowce – te wszystkie elementy przyrody zrzeszają się właśnie w Patagonii. Nie sposób to zobaczyć za jednym haustem. W takim razie kiedy najlepiej się tam wybrać i gdzie dokładnie pojechać?

Miesiące od grudnia do stycznia uchodzą za szczyt sezonu. Dlatego jeśli Wam to nie przeszkadza, to warto się wybrać właśnie wtedy. Jednak jeśli wolicie uciec od turystycznego boom, to najlepiej wybrać się już w listopadzie albo dopiero w marcu-kwietniu.

Miejsc wartych zobaczenia jest wiele, jednak w tym artykule ograniczymy się do tych najbardziej dostępnych dla turystów.

Patagonia. Co warto zobaczyć?

Park Narodowy Torres del Paine – Chile

Słynący z surowych krajobrazów i nieprzewidywalnej pogody Park Narodowy Torres del Paine to miejsce najchętniej odwiedzane przez turystów. Nie ma się czemu dziwić, obezwładniająco piękna przyroda, którą można podziwiać, krocząc po licznych szlakach trekkingowych to gratka dla każdego.

Cueva de las Manos – Argentyna

Na Cueva de las Manos, czyli Jaskinię Rąk składa się kilka tajemniczych jaskiń. Na ich ścianach zobaczyć można malowidła ludzkich dłoni, a także sceny z polowań czy różne elementy przyrody. Najciekawsza jest jednak forma prezentacji. Ogrom malowideł nakłada się na siebie, tworząc wzorzystą mozaikę. Jest to idealne miejsce do przeniesienia się do przeszłości.

Rezerwat Punta Tombo

Rezerwat ten można równie dobrze nazwać królestwem pingwinów. Właśnie w tym miejscu żyje największa kolonia pingwinów Magellana na świecie, co wydaje się wystarczającą zachętą, aby tam pojechać.

Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top