6maj

Myśl o nauce słówek spędza Wam sen z powiek? Być może zabieracie się do tego w zły sposób i dlatego proces ten wydaje się aż tak trudny i obciążający. Nauka języka hiszpańskiego może być naprawdę przyjemna o tyle o ile wykorzystacie do niej atrakcyjną metodę. W niniejszym artykule poznacie sposoby na naukę słówek w języku hiszpańskim, które są nie tylko skuteczne, lecz także pobudzające wyobraźnię. 

Sposoby na naukę słówek po hiszpańsku

Jeśli chcecie skutecznie uczyć się słówek, tzn. jednocześnie szybko je zapamiętać i pamiętać na długo, to warto skorzystać z poniższych metod.

  • Nauka w kontekście

Oznacza to, że słówka użyte w zdaniu, najlepiej w krótkich opowiadaniach, zostaną z Wami na dłużej. Zamiast wkuwania na blachę całej tabelki, zastosujcie zasadę skojarzeń-kontekstów. Mózg ją uwielbia! W przypadku tej metody świetnie sprawdzą się też rozmówki tematyczne, które pozwolą Wam się od razu wczuć w dany rodzaj sytuacji. Dzięki temu będzie Wam łatwiej wyobrazić sobie użyteczność danych słówek czy zwrotów.

  • Fiszki

Kolejną doskonałą techniką jest przygotowywanie fiszek, na których napiszecie słówka otaczających Was rzeczy. Przykładowo wypiszecie osobno na dużych kartkach wszystkie meble znajdujące się w Waszym pokoju czy nawet całym mieszkaniu. Następnie przyklejcie je do określonych obiektów po to, aby każdego dnia obcować z tym słownictwem. W tej metodzie łączą się dwa potrzebne do skutecznej nauki elementy, tzn.

  • Słówko nie będzie już tylko odizolowaną od życia informacją, ale czymś namacalnym.
  • Codzienny trening (ponieważ każdego dnia będziecie je widzieć) jest niezwykle ważny do utrwalenia nowych słówek.
  • Filmy, seriale

Te audiowizualne media stanowią rozrywkowe sposoby na naukę słówek w języku hiszpańskim. Oglądanie filmów czy seriali nie tylko pozwala osłuchać się z językiem, lecz także przyswoić nowe słówka w kontekście. W celu zwiększenia skuteczności tego procesu najlepiej oglądać ten sam film czy odcinek kilka razy. Więcej informacji o tej metodzie znajdziecie w poprzednich artykułach.

  • Aplikacje mobilne

Świetnym rozwiązaniem będą też dostępne za darmo aplikacje mobilne typu duolingo. Dzięki nim każdego dnia, jadąc autobusem czy stojąc w korkach, możecie pouczyć się nowych słówek. Ich atrakcyjna wizualnie forma bez wątpienia pomoże w tym procesie.

Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top