22gru

Sposoby na naukę hiszpańskiego w święta

Postawmy sprawę jasno: święta to czas odpoczynku i relaksu, a nie nauki. Mózg potrzebuje przerwy, aby się zregenerować, a organizm musi naładować baterie do późniejszej pracy. Jednocześnie prawdą jest, że nauka języków nie ogranicza się tylko do wykonywania kart pracy czy przyswajania słówek. Duże znaczenie w tym procesie ma też tak zwana nauka bierna. Ciekawi, co się kryje za tym określeniem? Poznajcie sposoby na naukę hiszpańskiego w święta.

Sposoby na naukę hiszpańskiego w święta – nauka bierna

Nauka bierna odnosi się najczęściej do oswajania się z językiem, a bez wątpienia robić to można w sposób przyjemny. W tym celu nieocenione są następujące sposoby na naukę hiszpańskiego w święta:

  • książka

Czytanie pod kocem z zimową herbatą to zdecydowanie definicja relaksu. Dlatego, aby połączyć odpoczynek z nauką, warto chwycić za książkę w języku hiszpańskim. Dobrym wyborem będą specjalne książki językowe, których zaawansowanie dostosowane będzie do Waszego poziomu znajomości języka.

  • audiobook

Czytanie to nie Wasz żywioł? A może chcielibyście czytać, ale szybko gubicie koncentracje? Doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się audiobooki. W zależności od Waszego stopnia znajomości języka możecie posłuchać książek w oryginalne albo postawić na ich uproszczone wersje.

  • serial/film

Dużo wolnego czasu można spożytkować na rodzinnym i nie tylko oglądaniu  seriali czy filmów hiszpańskojęzycznych. Możecie puścić je z polskimi napisami albo zaszaleć i np. obejrzeć już dobrze znany Wam i członkom rodziny film z hiszpańskim lektorem. Tym samym sprawicie, że „Kevin sam w domu” czy „Harry Potter” nie będą smakować jak odgrzewany kotlet.

  • muzyka

Anglojęzyczne świąteczne hity chodzą Wam po głowie jak zapętlone? Macie już tego dosyć? W takim razie warto poszukać popularnych hiszpańskich piosenek na ten okres. Prawdopodobnie nie ma lepszego sposobu na naukę języka hiszpańskiego w święta.

  • pisanie wiadomości

Święta to czas rodzinny, dlatego często spędzamy je bez znajomych. Mamy tu jakichś ekstrawertyków, którym nie łatwo jest odciąć się od swojego towarzystwa? Tandemy językowe będą tu dla was jak znalazł. Poznacie tam ludzi z całego świata i w miły sposób poćwiczycie język, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Tags:
© Copyright 2021 – strony internetowe i sklepy Tings.pl
Scroll to top